Pod hasłem „Asystent rodziny – zawód dla Superbohaterów” odbyła się wczoraj 9 maja br. w Brodnickim Domu Kultury wojewódzka konferencja asystentów rodziny.

Organizatorami spotkania był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brodnicy oraz Brodnickie Centrum Caritas, zaś uczestnikami kierownicy ośrodków pomocy społecznej i asystenci rodziny z Kujaw i Pomorza.

Konferencja stanowiła okazję do przybliżenia rekomendacji metodycznych i organizacyjnych dotyczących asystentury rodziny w zakresie wsparcia kobiet w ciąży i rodzin w ramach rządowego programu „Za życiem”.

Atutem spotkania była prezentacja doświadczeń organizacji pozarządowych, tzw. dobrych praktyk w aspekcie wspierania rodziny. Podczas konferencji organizatorzy przestawili pomysł stworzenia internetowej platformy umożliwiającej wymianę doświadczeń, pomysłów i kontaktów będącej pomocnym i efektywnym narzędziem pracy wspierającym wszystkim zaangażowanym w codzienną pracę z rodziną. Inicjatywę pochwalił wicewojewoda – Józef Ramlau. , który podkreślał, że każda forma wsparcia i wymiany praktycznych aspektów pracy jest wskazana i w przyszłości przynosi efekty.